Jogi segítség
Mit tehetek ha rosszul tartott állatot látok? Mi minősül állatkínzásnak? Hova forduljak segítségért? Kinek a feladata az intézkedés?
A törvény adta lehetőségek alapján mind a magánemberek, mind a jogi személyek (egyesületek, alapítványok) ugyanolyan jogokkal rendelkeznek. Bárkinek, vagyis bármelyik gazdinak, állatbarát embernek, egyesületnek ugyanannyi joga van fellépni a látott, tapasztalt törvénytelenségek ellen, így például írásos panaszt tenni az illetékes hatóságoknál. A panasz elbírálásában sincs jelentősége, hogy kitől származik, nem nyom többet a latban, hogy azt egy egyesület vagy egy magánszemély írta.
Egyesületünk önkéntesekből, azaz olyan emberekből áll, akik a munkával/tanulással töltött időn túl, szabadidejükben, ellenszolgáltatás nélkül (ingyen)dolgoznak. Ebből következik, hogy egyesületünk nem tudja felvállalni azt, hogy az országban vagy akár csak Pesten is folyamatosan járja pl. a kereskedéseket, boltokat, tenyésztőket és folyamatosan ellenőrizze az állattartást, vagy hogy intézkedjen a nem megfelelőnek ítélt állattartás miatt.
Mivel azonban nemcsak egyesületünk, de bárki élhet állampolgári jogaival és intézkedhet, arra kérünk minden magát állatvédőnek valló gazdit és állatbarátot, hogy segítsen! Ragadjon tollat, telefont és értesítse az illetékes hatóságot (önkormányzatot, jegyzőt, rendőrkapitányságot) a tapasztalt szabály/törvénysértésről!
Az alábbi információk, az allatrendorseg.hu oldalról valók, és az oldal szerzőjének engedélyével kerülhettek felhasználásra. (Hazánkban állatrendőrség sajnos még nem létezik, az elnevezés csupán egy nagyon hasznos információs weblapot takart, ami jelenleg nem működik.)
Az állatkínzás fogalma
Mit tegyek ha állatkínzást látok
Jogszabályok